מורשת - בית עדות ע"ש מרדכי אנילביץ'
Facebook
חנות
ילקוט

ערב הוקרה לד"ר שלום חולבסקי נערך בעין-השופט

ח"כ יצחק הרצוג נושא דברים (הגדל)

ערב זיכרון לד"ר שלום חולבסקי ז"ל במלאת שנה לפטירתו התקיים ביום שלישי, ה-29 במאי 2012 בקיבוצו עין-השופט. הערב רב המשתתפים נערך במעמד ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג, ראש המועצה האזורית מגידו, מר חנן ארז, ובהשתתפות בני משפחה, ידידים ומוקירים, ביניהם חברי צוות מורשת.

באירוע נשאו דברים לזכר חולבסקי ח"כ הרצוג אשר ציין כי שלום היה אדם דגול ומרשים, שעבר את התופת ושמר כל ימי חייו על סולם ערכים גבוה, הרגיש תחושת שליחות והיה מנהיג ציוני אשר הקים את ארגון פח"ח (פרטיזנים חיילים חלוצים), מנהיג המרד בגטו ניסוויז' ולאחר המלחמה השפיע רבות על קיבוץ עין-השופט ועל התנועה. "לא היינו יכולים להגיע לאן שהגענו בלי אנשים כמו שלום", ציין ח"כ הרצוג, והוסיף כי שלום היה בעל ערכים נשגבים, אך אדם צנוע מאוד העושה את מלאכתו.

בנוסף נשאו דברים הסופר ד"ר זאב איבינסקי, חבר עין חרוד מאוחד, אשר הוא ושלום נולדו בעיר לידא, מערב ביילורוסיה. חברותם וידידותם נמשכה עד לסוף ימיו של שלום.

 

                מרדכי טייכנר נושא דברים

 

שמחה שטיין, היסטוריון וסמנכ"ל תיאטרון יידישפיל דיבר על שלום ועל פעילותו בעיקר בתום המלחמה ובארגון פח"ח ושארית הפליטה. הוא ציין כי שלום תמיד דגל באחדות עם ישראל.

פרופ' צבי פרפל, אשר הוריו היו בין הניצולים הבודדים מגטו ניסוויז', דיבר קורות שלום בשואה. הוא ציין כי שלום הקדיש חייו לחקר ההתנגדות היהודית בתקופה זו.

מרדכי טייכנר, חבר קיבוץ עין-השופט וניצול שואה מהונגריה וממחנה אושוויץ הזכיר כי שלום תמיד טען כי אין דבר נורא יותר מעיירה יהודית ללא יהודים.

גם חנה קציר מקיבוץ משמר העמק סיפרה על הכרותה עם שלום.

ילדיו של חולבסקי, נאווה ואיציק נשאו דברים מרגשים על אביהם.

 

 

הדפס
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד

 מהי מורשת

About Moreshet

 

 הוצאה לאור

Publishing

 

ארכיון

Archive

 

 אגף החינוך

Education

 

מוזיאון

Museum

 

תערוכות

Exhibits

 

 יצירת קשר

Contact us

 

 סוגיות בשואה

Dilemmas

מפות

Maps

 

 מחקרים

Researches

נשים בשואה

Women

הנצחה

Memorial